Comments Off

Każdego roku stolica Królestwa Danii Kopenhaga, przyciąga do siebie ogromne rzesze turystów ze wszystkich stron świata. Wyjątkowe jest już samo położenie miasta, bowiem usytuowane jest na położonych nad cieśniną Sund dwóch wyspach, Zelandia i Amager. Po Sztokholmie, Oslo i Helsinkach, Kopenhaga jest czwartym co do wielkości nordyckim miastem. Symbolem jego jest przedstawiający tytułową bohaterkę baśni Hansa Chrystiana Andersena, znany na cały świat posąg Małej Syrenki. Fundatorem pomnika w 1909 roku był zafascynowany historią Małej Syrenki założyciel browaru Carlsberg – Carl Jacobsen.

Kopenhaga

Czym i jak do Kopenhagi

Z Polski możemy się do niej wybrać autokarem, którym to jadąc trasą przez Niemcy dojedziemy do Kopenhagi, w około 12 godzin. Oczywiście ten czas zależy od miejsca w Polsce, z którego wyruszymy. Można się do niej też wybrać wraz z przyjaciółmi własnym samochodem, dzieląc między sobą koszty przejazdu. Można również wybrać się pociągiem i dostać do Kopenhagi przez Szwecję. Atrakcją tego środka transportu jest przejazd łączącym oba kraje przepięknym mostem. Następnym rozwiązaniem dotarcia do duńskiej stolicy jest przeprawa promem. Spora ilość w wyborze przewoźnika to dopasowanie do siebie interesującej cenowo oferty promowego połączenia. Najszybciej do Kopenhagi dostaniemy się samolotem. Jeśli zależy nam na opcji tanie bilety lotnicze to powinniśmy skorzystać z połączenia węgierskimi tanimi liniami lotniczymi Wizz Air do portu lotniczego w Malmo, skąd do Kopenhagi kursują obsługiwane przez Polaków tanie busy.

Gdzie spać

Nad rezerwacją zakwaterowania oczywiście najlepiej jest pomyśleć przed wyjazdem do Kopenhagi. Oferujące komfortowe i wygodne noclegi prywatne kwatery są świetnym rozwiązaniem dla dwojga lub rodzin z dzieckiem. Przez wyszukiwarki internetowe odnajdziemy pasujące nam mieszkanie, albo pokój. Dokonując wyboru warto się kierować sprawdzonym miejscem. Może nas to zdziwić, ale przyjeżdżając tu solo możemy liczyć na zupełnie za darmo zamieszkanie z rodowitym Duńczykiem. Adresy do polecanych tego typu noclegów udostępniają w Internecie couchsurferzy, warta bliższego poznania społeczność kanapowych turystów. Oczywiście w Kopenhadze odnajdziemy wielogwiazdkowe hotele i tanie pensjonaty.

Co warto zobaczyć

Koniecznie musimy dotrzeć do Małej Syrenki, zajrzeć do Muzeum Rekordów Guinnessa, obowiązkowo do Muzeum Carlsberga, w którym zobaczymy ekspozycję piw z całego świata oraz historię marki Carlsberg i wszystkie etapy produkcji piwa. Cena wejściówki zawiera degustację dwóch piw. Atrakcją Kopenhagi jest też istniejący od sierpnia 1843 roku park rozrywki Tivoli, będący drugim najstarszym parkiem rozrywki świata. Oprócz kolejki górskiej i dwóch innych znajduje się tu najwyższa karuzela świata. W piwnicach mieści się najdłuższe w Europie akwarium ze słona wodą. Na terenie parku odbywają się także ciekawe przedstawienia i koncerty. Warto również poświęcić czas zabytkom, których Kopenhaga ma niezliczoną ilość.

Comments are closed.