Z Polski na daleki wschód

Posted: 18th March 2013 by admin in Tanie Loty
Tags: , ,
Comments Off

DubajLotnisko Warszawa Okęcie od 6 lutego zaszczycone zostało obsługą przez jedne z najbardziej renomowanych linii lotniczych świata Emirates, które otworzyły nam drogę bezpośrednich lotów do miasta najbardziej imponujących budynków świata, Dubaju. Warszawa jest 129 kierunkiem w siatce połączeń tego przewoźnika. Po trasie Warszawa – Dubaj Emirates wykonuje codzienne rejsy. Uzupełnieniem tych pasażerskich rejsów jest SkyCargo, które tygodniowo oferować może 238 ton pojemności przewozowej. Na pokładach linii lotniczych Emirates zatrudnionych zostało prawie 240 Polaków, którzy obsługują m.in. loty do i ze stolicy Polski.

Do Dubaju tylko z kartą płatniczą

Jeśli dokonaliśmy w Emirates rezerwacji biletu lotniczego do Dubaju musimy wiedzieć, że podczas odprawy check-in powinniśmy mieć przy sobie użytą do zakupu tego biletu kartę płatniczą, w przeciwnym razie przewoźnik ZEA może odmówić nam wejścia na pokład. Polscy pasażerowie nie są przyzwyczajeni do takich zwyczajów i z nimi nie mogą nawet dyskutować. Linie lotnicze Emirates są jednymi z nielicznych, które przy check-inie stosują wymóg posiadania karty płatniczej, której do zakupu biletu na stronie internetowej użyliśmy. Podobne zwyczaje panują głównie w azjatyckich liniach lotniczych, m.in. u przewoźników: Qatar Airways, Saudi Arabia, Malaysia Airlines i Singapore Airines, ale Emirates z nich wszystkich należy do tych najbardziej restrykcyjnych.

Skąd ten pomysł

Przewoźników do zastosowania takiego zabezpieczenia zmusza fakt, że ze względu na dużą ilość fałszywych transakcji, w różnych państwach obowiązują różne przepisy dotyczące akceptowania płatności kartami kredytowymi. Linie lotnicze Emirates o wymogu zabrania ze sobą na pokład samolotu karty płatniczej informuje pasażerów w Warunkach Świadczenia Usług, jak też zamieszcza tę informację drobnym drukiem w potwierdzeniach rezerwacji na wybranych trasach. Przykładowo konieczność posiadania karty wymagana jest m.in. jest na trasie Bangkok – Hong Kong, ale przewoźnik nie informuje o konieczności jej posiadania na trasach Londyn – Dubaj – Pekin czy Warszawa – Dubaj – Bangkok. Nie wiadomo, według jakiego klucza stosowany jest ten wymóg. Same linie twierdzą, że stosowany jest w zależności od polityki obowiązującej w danym państwie.

Przypadek losowy

Bywa, że karta, którą płaciliśmy za bilet lotniczy straci ważność, albo zostanie skradziona. Musimy wówczas otrzymać ze swojego banku potwierdzające ten fakt pismo, które należy okazać na lotnisku podczas check-inu. Właściciel karty musi być jednym z pasażerów. Rodzi się przy okazji pytanie, co jeśli bilet nam zakupi ktoś z rodziny lub znajomych? Nie posiadając w takiej sytuacji podczas check-inu karty kredytowej, możemy nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu, chyba, że taka osoba posiada przy sobie przynajmniej kopię karty, którą dokonywano płatności. Nie posiadając przy sobie właściwej karty lub jej kopii, linie lotnicze Emirates mogą od nas domagać wykupienia nowego miejsca.

Dla rozluźnienia zapraszam na: Humor ;)

Comments are closed.