Comments Off

Southwest AirlinesLinie lotnicze Southwest Airlines mogą mieć poważne problemy z powodu niezbyt miłego potraktowania swojego pasażera. 34-letni Matthew Harper został wyproszony z samolotu, gdyż wykupił tylko jedno siedzenie, a z powodu swojej nadwagi, według regulaminu powinien wykupić dwa siedzenia. Pasażer ważył 154 kilo, jednak między nim i jego bratem było jeszcze jedno wolne miejsce. Początkowo wyproszono pasażera z samolotu, jednak później po wyjaśnieniu sprawy pozwolono mu wrócić na pokład. Turysta rezygnuje z zadośćuczynienia ze strony linii lotniczej i chce ją pozwać do sądu.

Regulaminy tanich lotów

Ten przypadek a także kilka innych pokazało, że niestety ale tanie linie lotnicze rządzą się swoimi prawami. Wielu przewoźników zdaje sobie sprawę, że i tak będą mieli sporą ilość klientów z powodu niskich cen za bilety lotnicze. Wielu pasażerów oburzył fakt, że otyli zapłacą więcej za bilet lotniczy. Mimo wszystko jest to dość upokarzające dla pasażerów, którzy w tak chamski sposób zostają potraktowani przez obsługę linii lotniczych, która jak zapewniają wszyscy przewoźnicy jest miła i oddana pasażerom.

Tanie latanie czy regularne linie?

Tanie loty to przede wszystkim niska cena za podróż. Nie tylko w naszym kraju i na naszym kontynencie cieszą się tak dużym powodzeniem. Jednak Europa przoduje, gdyż 38 procent ruchu lotniczego obsługują właśnie przedstawiciele taniego latania. Tani przewoźnicy starają się podtrzymać jakość usług na jak największym poziomie. Jednak niskie ceny za bilety lotnicze nie pozwalają na takie wygody jak u regularnych przewoźników. Sytuacja pasażera z USA nie jest jedyną jeśli chodzi o przewoźników low cost. Niestety w tanich liniach lotniczych zdarza się, że zostaje zagubiony bagaż, bądź dostarczony pasażerom po kilku dniach. Tak się stało także podczas lotu z Katowic do Bergen w liniach wizz air, gdzie pasażerowie otrzymali bagaże po czterech dniach. Mimo wszystko do skorzystania z tanich lotów przede wszystkim kuszą nas niskie ceny. Jednak za oszczędność, musimy być przygotowani na nie zawsze miłe niespodzianki.

Comments are closed.