Comments Off

Antalya jest największym z miast na Riwierze Tureckiej. Miasto otoczone jest wieloma górami, które znajdują swój punkt wspólny w morzu. Turystyka rozwinęła się tutaj stosunkowo niedawno. W zasadzie w ciągu paru lat powstało mnóstwo hoteli na wschodzie Antalyi. Miasto przede wszystkim kusi ogromem zabytków. Szczególnie znana z atrakcji turystycznych jest dzielnica Lara, która położona jest tuż przy piaszczystej plaży. Antalya słynie także z przepięknych wodospadów. Stare miasto jest przepełnione zabytkami, między innymi wieża Hidirlik, a także wieża zegarowa. Starówka jest także wymarzonym miejscem, dla osób które uwielbiają odpoczywać w cichych miejscach, przy szumie fontann.

antalya

Wczasy w Turcji

Zainteresowanie Antalyą wzrosło do 64 procent, co oznacza, że ponad połowa turystów wybiera wakacje w tym miejscu w Turcji. Według obserwacji różnych biur podróży do czołówki państw zalicza się Egipt, Turcję, Grecję a w kolejnym punkcie Hiszpanię. Biura podróży odnotowały znaczny wzrost sprzedaży wycieczek. Polacy podróżują chętniej i częściej, jednak głównie wybierają krótsze wycieczki. Popularne stały się wczasy nie tylko latem, ale także i zimą. Niewielu decyduje się na długi, dwutygodniowy urlop w czasie lata. Raczej rozdzielamy to na dwie lub trzy wycieczki w roku. Coraz więcej Polaków decyduje się na zwiedzanie europejskich stolic podczas długich weekendów, lub przerwy świątecznej. Mowa tu o biletach lotniczych do Rzymu, Paryża czy Pragi. W ostatnim okresie znacznie wzrosła sprzedaż wczasów w Bułgarii, tutaj króluje Słoneczny Brzeg i Złote Piaski.

Egipt kontra Turcja

Niezbyt przyjazna sytuacja w Egipcie sprawiła, że urlopowicze rezygnują z wakacji w tym miejscu. Jest to bardzo niebezpieczne dla Egiptu, który utrzymuje się najwięcej z turystyki. Wczasy w Egipcie są bardzo kontrowersyjnym tematem, gdyż wielu Europejczyków narzeka na natarczywość Egipcjan, niskie standardy nawet pięciogwiazdkowych hoteli a także niezbyt smaczne jedzenie. Mimo tego wiele biur podróży oferuje wczasy all inclusive, a turyści chętnie bukują wakacje w tym miejscu. Przede wszystkim sugerujemy się niskimi, atrakcyjnymi cenami i niezawodną pogodą.

antalya

Comments are closed.