Comments Off

Dodatkowe opłatyDodatkowe opłaty generowane przez tanie linie lotnicze to zmora naszych czasów. Okazuje się, że w rzeczywistości podawana przez tanich przewoźników ceny nie obejmują nic co często jest jeszcze związane z podróżą samolotem.

Wiemy już, że trzeba płacić za dodatkowy bagaż, a także za zgłoszenie bagażu odprawianego na lotnisku, a nie przez internet. Nowością jest opłata za bagaż podręczny, którą wprowadziła węgierska linia Wizz Air, tak to nie pomyłka przewoźnik podzielił bagaż podręczny na mały i duży, bezpłatny pozostaje ten pierwszy, natomiast ten drugi kosztuje 10 euro.

Podczas rezerwacji biletów lotniczych istotna jest również forma płatności, niestety zwykły przelew wiąże się z pobraniem dodatkowej opłaty, bezpłatne są tylko konkretne karty kredytowe.

Dla osób chcących podróżować na konkretnym miejscu również wiąże się z płatnością, podobnie kiedy chcemy jako pierwsi wejść na pokład samolotu jako pierwsi. Osoby wysokie często mają problem z ulokowaniem swoich długich nóg, dlatego proszą o dodatkowe miejsce pod nogami. Z problemem gęsto rozstawionych foteli najczęściej spotykamy się w samolotach tanich linii lotniczych. Układ foteli może być różny, po pierwsze – w równej odległości od siebie, po drugie – tak, by jedna z odległości była wyraźnie większa niż druga i wersja związana jest z wyższą ceną biletu lotniczego.

Bywały również pomysły, jak się można domyśleć kto był ich autorem (prezes linii Ryanair), by pasażerowie podróżowali w pozycji półsiedzącej a nawet stojącej trzymając się za wiszące rączki jak w autobusie co według prezesa pozwoliłoby zwiększyć obłożenie w samolocie nawet o 30 procent.

Wydrukowanie karty pokładowej we własnym zakresie i odprawa przez internet uratuje nas od kolejnych niespodziewanych płatności, natomiast, gdy mimo wszystko przybędziemy na lotnisko bez karty musimy liczyć się, że w punkcie drukowania kart poproszą nas o zapłacenie za tą usługę nawet 60 euro w przypadku linii Ryanair.

Korzystając z usług tradycyjnych przewoźników jesteśmy przyzwyczajeni, że w cenie biletu lotniczego podczas lotu otrzymujemy darmowe posiłki, napoje a nawet drinki. Podróżując z tanim przewoźnikiem możemy o tym zapomnieć, owszem na pokładzie są serwowane kanapki, napoje, ale oczywiście odpłatnie i to sporo więcej niż w zwykłym sklepie.

Dodatkowe opłatyTanie linie lotnicze mają jeszcze kilka innych sposobów, by wyciągnąć od nas pieniądze, kto z nas nie zna przeraźliwego dźwięku ogłaszającego loterię, wystarczy kupić zdrapkę, a na pewno wygramy wyjątkową nagrodę. Często na horyzoncie pasażerów pojawiają się również „perfumy w atrakcyjnych cenach”. To sztandarowy produkt dystrybuowany pomiędzy dwiema bezcłowymi strefami.

W zasadzie tani przewoźnicy posiadają niekończącą się listę dopłat. Podczas rezerwacji biletu cena może wzrosnąć kilkakrotnie za sprawą dodatkowych ubezpieczeń. Ponadto wszystko zależy od tego kiedy podróżujemy, w jakie dni tygodnia, jakie godziny, czy z dzieckiem, czy potrzebuje ono krzesełka.

Comments are closed.