Comments Off

Sao PauloSao Paulo położone w południowo-wschodniej części Brazylii, znane jest głównie dzięki takim dyscyplinom sportowym jak piłka nożna czy wyścigi formuły 1. To właśnie tam swoje siedziby ma Sao Paulo FC, Juventus czy Portuguesa. Zawodnicy Formuły 1 ścigają się na torze Interlagos, już od 1973 roku. Sao Paulo góruje także w czołówce największych aglomeracji świata, w samym mieście żyje ponad 11 milionów ludzi.

Sao PauloSao Paulo to niezbyt stare miasto, dlatego nie znajdziemy w tamtych rejonach Ameryki Południowej zbyt wiekowych zabytków. Architektura skupia się głównie na nowoczesnym stylu. Współczesność to dobre słowo, określające brazylijskie miasto. Dla zainteresowanych powstało Muzeum Sztuki Współczesnej, które z pewnością warto odwiedzić. Ponadto w mieście znajdziemy jeszcze wiele innych, artystycznych czy sakralnych atrakcji. Zwiedzać możemy także stare miasto, starówkę oraz okoliczne parki, występujące w dużym natężeniu. Trzy najbardziej godne uwagi to Parque Zoologico, Instituto Butanta i Park Ibirapuera. W pierwszym możemy podziwiać rozmaite, nietypowe gatunki pięknych wielokolorowych ptaków, Instituto Butanta może nie wszystkim się spodobać, bowiem hoduje się tam około 1000 gatunków węży. Z jadu stworzeń produkuje się tam liczne lekarstwa czy surowice, jednakże praca z tymi zwierzętami jest groźna i wymaga specjalnego przeszkolenia. Park Ibirapuera to natomiast ogromny kompleks z zapleczem muzeów, planetarium czy japońskim pawilonem. Wiele atrakcji skupionych w jednym miejscu zachęcić nas może do skorzystania z każdej po kolei.

Bilety lotnicze w okresie wakacyjnym nie należą do najtańszych. Za lot w obie strony liniami lotniczymi LOT zapłacimy najmniej 4050 złotych. Królewskie holenderskie linie KLM proponują jeszcze wyższą stawkę: 4748 złotych, nieco mniej wydamy jeżeli wybierzemy włoską Alitalię: 4108 złotych. Tak sytuacja przedstawiała się jeżeli chodzi o dowolne warszawskie lotnisko, jak kwoty wyglądają w Katowicach czy w Gdańsku? Niemalże identycznie. Z Katowic polecimy liniami Germanwings za 4039 złotych, z Gdańska najtańsza podróż kosztowałaby 4115 złotych.

O tym gdzie latać i jak rezerwować bilety czytaj także na: tanie–przeloty.pl i na: tanie–loty.net.pl

Comments are closed.