Comments Off

Przeprowadzone w ostatnim czasie badania wskazują, że ponad 80 procent z nas deklaruje, iż najczęściej samodzielnie kreuje swoje urlopowe wyjazdy. Najczęściej przez Internet, a nie za pośrednictwem biura podróży, rezerwujemy i kupujemy bilety lotnicze chętnie przy tym korzystając z ofert tanie latanie, rezerwujemy też noclegi w hotelach, wybierając oczywiście ten sobie najbardziej przypadający do gustu i kieszeni, prze Internet wykupujemy również wczasy, ubezpieczamy się i wynajmujemy samochody. Internet stał się dla nas ważnym narzędziem, ułatwiającym m.in. poznanie opinii dotyczących linii lotniczych, które zamieszczają korzystające z ich usług podróżujące osoby.

Podróże

Ponad 60 procent z nas najbardziej ceni sobie niezależność, dlatego indywidualnie dopasowujemy sobie długości urlopu, dokonujemy wyboru hotelu i wolimy samodzielnie organizować sobie czas. Ważne jest też dla nas by wypoczywać tam, gdzie zwiedzanie przez zorganizowane wycieczki jest niemożliwe. Około 30 procent z nas uważa, że samodzielne organizowanie wycieczek jest tańsze w kosztach. Porównując indywidualną wyprawę do Chin, czy Indii, zaoszczędzić można aż 50 procent kosztów przypadku wycieczki zorganizowanej w tamtym kierunku przez biuro podróży. Druga strona medalu wygląda tak, że samodzielny wyjazd nie będzie nigdy tani jak wczasy typu all inclusive w Egipcie czy Tunezji.

Coraz więcej nas nie jeździ na wakacje w celu błogiego leniuchowania na plaży, czy wylegiwać się na leżaku nad hotelowym basenem, ale woli aktywnie spędzać czas, na przykład nurkując w głębinach, czy uprawiając widsurfing, albo jeżdżąc na nartach wodnych. Coraz więcej z nas pasjonuje się też paralotniarstwem. Nic dziwnego, świat z góry jest naprawdę interesujący. Aktywni, w trakcie 2-3 tygodniowego wyjazdu potrafią do trzech razy zmieniać hotel i nie ze względu na niezadowalające ich warunki. Powodem jest ich przemieszczanie się w terenie powodowane chęcią zobaczenia jak najwięcej atrakcyjnych miejsc.

Około 40 procent z nas spędza dwa razy do roku urlop za granicą, a co ciekawe 13 i 10 procent z nas wylatuje za granicę wypoczywać trzy i ponad cztery razy w roku. Wypływa z tego wniosek, że dość trudno jest nam usiedzieć na miejscu w jakże jednak pięknej i atrakcyjnej Polsce.

Comments are closed.