Comments Off

Paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a otrzymało tytuł najbardziej ulepszonego lotniska na świecie. Tak wynika z rankingu przeprowadzonego przez firmę konsultingową Skytrax. Port lotniczy w Paryżu zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem wielkości, natomiast na świecie plasuje się na pozycji siódmej. Razem z lotniskiem w Amsterdamie stanowi główną bazę koncernu Air France-KLM, pasażerom oferuje ponad 200 destynacji w 100 krajach. W ostatnich latach powietrzny dworzec przeszedł szereg modernizacji i rozbudowę mające na celu udoskonalić transfer oraz znacząco polepszyć komfort podróżowania. Wszystkie inwestycje pochłonęły łącznie 700 mln dolarów, w efekcie port lotniczy w Paryżu jest dziś jednym z najnowocześniejszych na świecie, zarówno pod względem infrastruktury, technologii oraz wzornictwa. Lotnisko jest doskonale skomunikowane z kilkoma francuskimi miastami, dzięki szybkiej kolei TGV i regionalnej REG. W zeszłym roku lotnisko odwiedziło prawie 35 mln pasażerów, a to oznacza, że każdego dnia przewija się tutaj 92 tysiące osób. Ponad połowa to klienci linii lotniczej Air France, a nie całe 50 procent jest w trakcie przesiadki na inny lot.

paris airport

Szereg usprawnień

Wśród udoskonaleń, które wprowadzono na lotnisko znajdziemy m.in. nowe oznakowanie, wygodne przejścia między sąsiednimi terminalami, podczas międzylądowań w Paryżu nie ma konieczności przechodzenia ponownej kontroli bezpieczeństwa, co pozwala zaoszczędzić pasażerom do 10 minut. Obsługa lotniska ubrana w pomarańczowe kamizelki została zwiększona do 100 osób, ich zadaniem jest dbanie o płynne przemieszczanie się podróżnych. Z kolei inny pracownicy pomagają przy kontroli paszportowej a także kierują odpowiednie osoby do obsługi priorytetowej.

W 2012 roku swoje drzwi dla podróżnych otworzył przebudowany terminal 2E, gdzie obsługiwane są linie lotnicze zrzeszone w sojuszu SkyTeam. Odbywają się tu transfery międzynarodowe, a dla klientów Klasy Biznes przygotowano największą poczekalnię, czyli business lounge Air France (3000 mkw dla 800 osób robi wrażenie). Niecodzienny wystrój (otwarta przestrzeń) jest nawiązaniem do natury, dlatego nie powinny dziwić zielone fotele, czy przypominające drzewa, lampy. Na wyposażeniu salonu znajdują się faks, drukarka, tablety do czytania codziennej prasy oraz oczywiście bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Terminal 2E na paryskim lotnisku oferuje pasażerom również chwile relaksu w spa, dla klientów business lounge dostępny jest pakiet bezpłatnych zabiegów, po których odświeżyć można się w luksusowej łazience, lub zjeść pyszne dania w restauracji. W 2015 terminal 2E w porcie lotniczym im. im. Charles’a de Gaulle’a zajął 6 miejsce w 2015 roku w kategorii „najlepszy terminal na świecie”, otrzymując statuetkę World Airport Awards za poprawę jakości usług świadczonych pasażerom.

Skytrax od lat przyznaje odznaczenia dla Najlepszych Linii Lotniczych i Najlepszego Lotniska. W rankingu Najlepszych Lotnisk na swiecie w 2015 roku paryski port lotniczy zajął wysokie piąte miejsce.

paris airport

Comments are closed.