Comments Off

LufthansaStatystycznie coraz więcej osób korzysta z drogi powietrznej, a dzięki temu powstaje wiele linii lotniczych a porty lotnicze wciąż się rozwijają. Oznacza to, że nie tylko tanio latamy na wczasy ale także szukamy korzystnych ofert na weekendy, święta czy odwiedziny znajomych za granicą. W tym oczywiście przede wszystkim sugerujemy się ceną. Ta jest najniższa zazwyczaj wśród tanich linii lotniczych. Warto jednak nie od razu nie zamawiać biletu lotniczego, tylko spokojnie porównać ceny, a także dodatki, które musimy dopłacić. Niestety wielu pasażerów podczas realizacji biletu ma przykrą niespodziankę. Okazuje się, ze cena za bilet lotniczy to niekoniecznie cena za przelot. Szczególnie w tanich liniach lotniczych doliczone zostają opłaty lotniskowe a także opłaty za bagaż. Wtedy okazuje się, ze podróż wcale nie jest taka tania, a lot za kilka złotych to tylko sprytny chwyt reklamowy.

Kilka wskazówek w czasie szukania ofert

Jeśli korzystamy z ofert przedstawicieli taniego latania musimy ograniczyć bagaż, najlepiej tylko do podręcznego. Dzięki temu faktycznie sporo zaoszczędzimy. Bukując podróż, warto zastanowić się także nad terminem powrotnym. Kupując bilet tam i z powrotem także będzie taniej. Jeśli nie musimy podróżować w weekend, warto przełożyć to na zwykły dzień tygodnia, wtedy loty też są tańsze, a porty lotnicze miej oblegane. Planując podróż między innymi na święta, warto korzystać z opcji first minut. Pamiętajmy, że oprócz nas latać chce także wiele innych pasażerów. W innych wypadkach warto poczekać na last minut, gdyż około miesiąca przed odlotem bilety lotnicze są najtańsze. Taniej wychodzą także bilety łączone.

Za co płacimy poza biletem lotniczym?

Już na pierwszy rzut oka porównując na przykład linię Lufthansa z cenami wizz air czy Ryanair widać kolosalną różnicę. Jednak czy aby na pewno? Regularne linie lotnicze podają ceny całościowe, ze wszystkimi opłatami i bagażem. Wizz air i Ryanair a także inni przedstawiciele taniego latania oferują bilety za symboliczną złotówkę, jednak bez bagażu. Ten jest dodatkowo płatny i musi mieć odpowiednie wymiary. Wielu pasażerów dopłaca kolosalne stawki na lotniskach za zbyt dużą torbę. Podobna sytuacja jest ze sprzętem sportowym jak narty czy snowboard. Tanie linie lotnicze obniżają koszty stacjonując w mniejszych portach lotniczych. Często nie dolatujemy do centrum. Kupując bilety lotnicze do Paryża, możemy znaleźć się około 100 kilometrów od centrum, a za dojazd do hotelu także musimy zapłacić korzystając z taksówki czy autobusu. Dlatego bukując bilet lotniczy warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby tani lot był naprawdę tani, a nie korzystny tylko z nazwy.

Comments are closed.