Comments Off

Enter AirNajwiększa polska czarterowa linia lotnicza Enter Air, zaliczana jest do grona tych najlepszych w naszym kraju przewoźników branży lotniczej. Potwierdzeniem tego faktu są otrzymane przez te linie nagrody. Na Gali Awionetka 16 listopada 2011 r. Enter Air wyróżniono jako Najlepszą Linię Lotniczą Roku 2011.

Trzy lata

Tyle już na polskim niebie goszczą czarterowe linie lotnicze Enter Air. Powstały w listopadzie 2009 r., a swój pierwszy lot wykonały z Warszawy na tunezyjskie lotnisko Enfidha, 25 kwietnia 2010 r. Mimo kryzysu na świecie, kondycja polskiego rynku czarterowego, rośnie od tamtego czasu o ponad 5 proc. rok do roku. Swój pierwszy sezon firma zakończyła sukcesem. Pierwszego sezonu letniego 2010 r. Enter Air przewiózł do cieszących się największą popularnością kurortów wypoczynkowych, czyli do Egiptu, Grecji, Turcji, Tunezji i Hiszpanii, 200 tysięcy pasażerów. Obecnie przewoźnik posiada 12 samolotów, a w grudniu 2011 r. obsłużył milionowego pasażera. W minionym zimowym sezonie 2011/2012, linie lotnicze Enter Air rozpoczęły pierwsze regularne rejsy do Bangkoku i na Sri Lankę.

Bazy, lotniska, operacje, maszyny

Główna jej baza mieści się w warszawskim porcie lotniczym Chopina. Enter Air posiada też bazy operacyjne na Lotnisku Katowice – Pyrzowice i Lotnisku Poznań – Ławica. Operuje także z innych polskich i europejskich portów lotniczych, m.in. polskie lotniska: Kraków, Wrocław, Gdańsk, Rzeszów, Bydgoszcz i Łódź. W swoim regionie przewoźnik jest drugą największą linią lotniczą. Flota największego czarterowego przewoźnika w Polsce skonfigurowana jest w jednej klasie na 168 lub 189 miejsc pasażerskich. Od lipca do października 2012 r. samoloty Enter Air zaopatrzone zostały w odkupione od Lufthansy nowe fotele, zapewniające więcej miejsca na nogi. Zaś maszyny SP-ENX i SP-ENZ wyposażono w tym czasie w winglety. Przewoźnik ma w najbliższym czasie plany wymiany samolotów Boeing 737-400 na nowsze modele 737-800NG lub MAX.

Nowość w obsłudze

Czarterowa linia lotnicza Enter Air ruszyła niedawno na swojej stronie internetowej z testową sprzedażą biletów lotniczych w formule czarter-mix. Linie wprawiają na początek w ruch kierunki z poznańskiego portu lotniczego do Hurghady i Sharm el Sheik oraz ze stołecznego lotniska do Agadiru, Werony, Hurghady i Sharm el Sheik. Bilety lotnicze w tej formule dostępne będą do końca kwietnia 2013 r. Około 10-20 miejsc dostępnych będzie w dwóch taryfach: ekonomicznej i flex, w której w zależności od kierunku bilety będą droższe o 20-30 proc. Na razie oferowana jest tylko taryfa ekonomiczna, nieumożliwiająca pasażerom dokonania zmiany dat oraz godzin lotów, a zwrot kosztów rezygnacji z rezerwacji następuje po potrąceniu opłaty za anulację i opłat transakcyjnych. Taryfa flex będzie droższa, ale zapewne te zmiany będą w niej dostępne. W cenę biletu wliczone są wszystkie opłaty i bagaż składający się z bagażu podręcznego do 5 kg oraz rejestrowanego do 20 kg.

Comments are closed.