Comments Off

Tanie linie lotnicze RyanairOd lat wspominają o planach, a teraz wprowadzają je w życie. Tanie linie lotnicze Ryanair rozszerzają w tym roku zakres swoich lotów na polskim rynku połączeń krajowych. Pod koniec 2013 r. przewoźnik zapowiedział uruchomienie tras z lotniska Modlin do Gdańska i Wrocławia, a w lutym tego roku anonsował kolejne loty do Gdańska, tym razem z lotniska Kraków i z wrocławskiego portu lotniczego.

Konkurencja dla Eurolotu?

W przypadku wakacyjnych pasażerów Irlandczyk wewnątrzkrajowymi rejsami na Pomorze może się okazać silną konkurencją dla linii lotniczych Eurolot, bowiem i one operują na gdańskim lotnisku. Istnieje prawdopodobieństwo, że swoimi promocjami Ryanair skłoni polskiego przewoźnika do proponowania pasażerom korzystniejszych cen. Poza tym swoje oferty przewoźnicy kierują raczej do innych grup pasażerów. Z pewnością Ryanair codziennymi rejsami z lotniska Modlin do Wrocławia i Gdańska, które to uruchomi w kwietniu, nie zagrozi Eurolotowi, ani też nie uderzy w PLL LOT.

Pasażerowie nie z tej półki

Rejsy Ryanaira nastawione są na klientów point-to-point. Eurolot z kolei w ogóle nie sprzedaje biletów lotniczych na trasy z Warszawy, natomiast LOT zainteresowany jest przede wszystkim obsługą pasażerów tranzytowych i biznesowych, a tani dolot do Modlina dla tranzytowych nie ma żadnych zalet. Ponad to podróżujących w interesach bardziej interesują połączenia rano z powrotnymi rejsami wieczorem od może i tańszych przelotów, ale za to w środku dnia i to tylko raz dziennie Ryanaira. Biznesmeni nie będą również chcieli tracić czasu na dojazdy ze stolicy na podwarszawskie lotnisko Modlin.

Wrocław-Gdańsk-Wrocław

Od marca Eurolot wznowił połączenie między Wrocławiem a Gdańskiem i tym samym tymi lotami uzupełnił ofertę Ryanaira. Samolotami polskich linii latać bowiem będą, nie tylko wybierający się nad morze urlopowicze, ale z połączeń tych korzystać będą i podróżujący w celach biznesowych. Oferty obu przewoźników to większy wybór godzin lotów. Eurolot trasę Wrocław-Gdańsk-Wrocław serwuje od poniedziałku do piątku osiem razy tygodniowo, przy czym w poniedziałki, środy i piątki kursuje rano i wieczorem, a we wtorki i czwartki wyłącznie wieczorem. Kiedy od lipca trasę dodatkowo zacznie obsługiwać Ryanair obaj przewoźnicy będą na nich mieli do dyspozycji tygodniowo blisko 1,2 tys. miejsc na pokładzie, z których 53 proc. należeć będzie do Eurolotu, a 47 proc. do Irlandczyka.

Kraków-Gdańsk-Kraków

Na trasie tej Eurolot aktualnie oferuje jedenaście lotów tygodniowo. Jest to pierwsze flagowe połączenie w siatce przewoźnika, które od samego początku odniosło sukces. W okresie wakacyjnym zwiększy po trasie liczbę lotów do dwunastu tygodniowo. Od lipca Krakowianie będą mogli też tanio latać do Gdańska trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty, z Ryanairem. Obie linie łącznie będą dysponowały tygodniowo liczba 1,5 tys. miejsc na pokładzie, 62 proc. zapełni Eurolot, a 38 proc. niskobudżetowy przewoźnik.

Comments are closed.