Comments Off

Tanie loty na Mauritius przyciągają turystów przede wszystkim turkusowo niebieską wodą, białymi plażami oraz przepięknymi krajobrazami. To raj na Ziemi, gdzie wszelkie troski związane z pracą i innymi obowiązkami stają się nie istotne i gdzie cały rok jest lato.

Na mapie świata Mauritius pojawił się dopiero na początku XVI wieku dzięki Portugalczykom. Barwna przeszłość oraz wielowiekowe przenikanie się kultur wpłynęło na uśmiech i naturalną gościnność mieszkańców. Wczasy na Mauritiusie będą niewątpliwie niesamowitym przeżyciem i pozostawią w naszej pamięci niezatarte wspomnienia.

Bajeczny Mauritius to wyśnione miejsce na urlop. Przez wzgląd na niewielkie wymiary, nie ma tutaj głównych rejonów turystycznych większość turystów skupia się wokół hoteli pierwszej klasy, ekskluzywnych restauracji i centrów handlowych. Plaże są tutaj pełne uroku, a bogaty świat podwodny jest rajem dla wszystkich nurkujących. Rafy koralowe, wraki statków, podwodne kratery i jaskinie to tylko niektóre atrakcje. Ale Mauritius to nie tylko świat podwodny. Warto zobaczyć Pamplemousses, czyli jeden z najstarszych na świecie ogrodów botanicznych, kolorową ziemię w Chamarel z malowniczym wodospadem i wspaniałą, tropikalna, roślinnością Mauritiusa, farmę i hodowlę krokodyli z unikalną kolekcją motyli z Madagaskaru i wiekowymi, olbrzymimi żółwiami oraz Port Louis, czyli stolicę wyspy pełną kolorowych straganów.

Kuchnia na Mauritius bazuje ona na rybach i owocach morza oraz ryżu. Bardzo popularną rybą jest marlin, natomiast ostrygi królują wśród frutti di mare. Specjałem kuchni jest natomiast rdzeń palmy, będący składnikiem wielu sałatek. Do potraw na Mauritiusie podaje się takie dodatki jak pomidory, cebula, czosnek czy imbir. Popularna jest także herbata waniliowa.

Comments are closed.