Comments Off

Tunezja urlopLeżąca w innej niż Polska szerokości geograficznej egzotyczna Tunezja, kusi nas spędzeniem w niej wakacji urokliwymi krajobrazami, wiecznym latem, gorącym słońcem, pięknymi piaszczystymi plażami, tropikalną roślinnością, egzotyczną zabudową. Tunezja położona jest na samym afrykańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jej miasta architekturą przypominają panowanie na jej terenach Rzymian, Fenicjan i Francuzów. Doszukać się w niej można również nutki orientu jaką pozostawili w niej Turcy. Krzyżujące się tu arabskie, saharyjskie i europejskie wpływy są tym, co fascynuje i tworzy aurę tajemniczości. Kto raz w niej spędzał urlop chętnie do niej powraca tym bardziej, że wczasy w Tunezji nie należą do zbyt drogich. Z Polski tanie loty do Tunezji oferują w przystępnych cenach niemieckie linie lotnicze Lufthansa. Rejs jest jednak z przesiadką we Frankfurcie nad Menem.

Tunezja pełna jest prawdziwie bajkowych wodospadów i jezior oraz kwitnących przepięknie barwnych oleandrów oraz aromatycznych hibiskusów. Niezwykle pięknie wypada w niej połączenie egzotycznej oazy z surową pustynią oraz położenie między nią a morzem. To fantastyczny kraj zróżnicowanych krajobrazów i kontrastów. Charakterystycznym elementem miejscowej kultury jest fantastyczna tunezyjska ceramika, której tradycja sięga starożytności, a w której wzornictwie dostrzega się ślady tureckie, egipskie i rzymskie. Oprócz ceramiki ręcznie robione są tu przepiękne dywany.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Tunezji poleniuchować wybierają na wypoczynek nadmorskie kurorty oferujące im całą masę luksusowych hoteli z usługami najwyższej klasy. Aktywniejsi wakacjusze nurkują w głębinach pełnych wspaniałych tropikalnych ryb i koralowców. Dla nich również atrakcją są tunezyjskie trasy górskie. Na nudę nie będą w Tunezji z pewnością narzekać miłośnicy historii i amatorzy zwiedzania, ponieważ czeka tu na nich wiele zabytkowych miejsc do zwiedzania. Na pewno zauroczą ich pełne zatoczek i górskich krajobrazów, fenickie przepiękne miasteczko Tabarka. Powinni również zobaczyć zbudowany na wzór rzymskiego Koloseum amfiteatr El-Jem. Z pewnością nie ominą ruin słynnej Kartaginy i ruin miasta Dougga. Warte poświęcenia uwagi są przepiękne meczety.

W Tunezji można zwiedzać piaszczyste wschodnie wybrzeże, świetnie zaopatrzone w infrastrukturę turystyczną. Do woli delektować się kąpielami w ciepłym morzu, zapachem daktylowych sadów, widokiem cytrusowych drzewek, figowców i krajobrazów. Można też przeżyć wspaniałą przygodę na saharyjskich wydmach. Nie można zapomnieć o poznaniu stolicy Tunisu, której Medyna wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje również portowe miasto Monastyr z przepięknymi plażami, czystym morzem i wspaniałymi budowlami, w tym z górującym nad nim najważniejszym Ribatem z IX wieku i Wielkim Meczetem.

Wakacje w Tunezji pozwolą nam nie tylko zasmakować egzotyki, ale i prawdziwie nakarmić duszę i rozluźnić oraz opalić ciało.

Tunezja urlop

Comments are closed.