Comments Off

air france klmAmadeus to firma, która dostarcza rozwiązania technologiczne i dystrybucyjne dla branży turystycznej i holdingu Air France – KLM. Grupa linii lotniczych, przedłużyła ostatnio do grudnia 2013 roku umowę, która dotyczyła udostępniania usług typu full content. W ramach tej umowy przedstawiciele biur podróży z całego świata, korzystając z systemu Amadeus, otrzymają dostęp do pełnych cenników, rozkładów lotów i informacji o zasobach związanych z ponad 74,8 mln biletów i 90 tys. Lotów , które rocznie obsługują linie obsługiwanych Air France i KLM.

Jak wiadomo to właśnie biura podróży stanowią istotną część globalnej strategii sprzedaży bezpośredni kanał kontaktu z klientem.

Oprócz dwóch czołowych przewoźników umowa obejmuje także dane dotyczące należących do grupy linii Martinair i VLM. Poprzez system Amadeus możliwy jest dostęp do tych samych informacji, które publikowane są za pośrednictwem wszelkich innych bezpośrednich i pośrednich kanałów sprzedaży, dystrybutorów czy witryn internetowych.

Firma Amadeus przywiązuje wielką wagę do długofalowej współpracy z wiodącymi liniami lotniczymi na całym świecie, Współpraca dotyczy efektywnego dostępu do informacji, a to pozwoli zapewnić stabilność w branży turystycznej. Jak stanowią warunki umowy, wszyscy konsultanci Amadeus zyskują globalny dostęp do wszelkich informacji publikowanych przez grupę Air France – KLM. Jest to ważny krok naprzód biorąc pod uwagę wcześniejszą umowę, która obejmowała jedynie kraje europejskie.

Firma Amadeus zawarła długoterminowe umowy, które dotyczą udostępniania usług typu full kontent także z innymi liniami lotniczymi, takimi jak British Airways, Iberia, Lufthansa i Swiss, SAS Group oraz Virgin Atlantic. Tak, więc z zalet Amadeusa korzystanie niemal cała branża lotnicza. To dobrze, ponieważ ponad 80 procent wszelkich rezerwacji, jakie sprzedają biura podróży zaopatrzone w system Amadeus całym świecie, dotyczy linii lotniczych posiadających umowy na dystrybucję pełnych informacji. W skali roku oznacza to ponad 280 milionów rezerwacji, do których bezpośredni dostęp ma każda z zaangażowanych linii lotniczych. Tak, więc przedsięwzięcie, jakim zajmuję się firma Amadeus ma skalę światową.

Comments are closed.